24 Kasım Öğretmenler Günü, Amasya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen resim sergisi, müzik dinletisi ve panelden oluşan programla kutlandı.

Kutlama programına Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Amasya Vali Yardımcısı Faruk Ekiz, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Apaydın, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Öksüz, akademik-idari personel ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’yla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Dekanımız Prof. Dr. Yücel Öksüz, tüm öğretmenlerin ve öğretim elemanlarının Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Şiir dinletisiyle devam eden etkinliğin akabinde panele geçildi. Panelde, Prof. Dr. Yücel Öksüz, Dr. Öğretim Üyesi Volkan Kukul ve Dr. Öğretim Üyesi Gönül Türkan Demir birer konuşma yaptı. Panelistler “gelecekte öğretmen projeksiyonu, dijital kuşatma altında öğretmenlik, tarihten günümüze öğretmenlik" konularına değinerek öğretmenlik mesleğinin çeşitli boyutları hakkındaki konuşmalarıyla panel sona erdi. Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Elmacı öğretmenler gününün önemini, görevinin kutsallığı açısından değerlendirerek kutladı.

Fakültemizden mezun öğretmenler, videolu mesajlarıyla duygu ve düşüncelerini dinleyicilerle paylaştılar.

Fakültemiz öğretim elemanları ve öğrencileri tarafından müzik dinletisi yapıldı. Fakültemizden son bir yılda emekli olan hocalarımıza ve 35 yılını dolduran kıdemli hocalarımıza plaket takdim edildi.

Törenin ardından davetliler, fakültemiz öğretim üyeleri tarafından düzenlenen resim sergisini gezerek kokteyle katıldılar.

1

2

3

4

5

6

7

8

 9

11

12

13

 14

15

16

17

18

19

20

 21 

 22

23

24

25

 26