24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ RESİM SERGİSİ VE KONSER ETKİNLİĞİ


24 Kasım Öğretmenler Günü Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü tarafından resim sergisi ve müzik dinletisinden oluşan bir dizi etkinlik ile kutlandı.

Kongre ve Kültür Merkezi Milli Hâkimiyet Yerleşkesinde düzenlenen programa; Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Şahin Yağlıoğlu, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Çekin, Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu’nun yanı sıra akademik-idari personel ile öğrenciler katıldı.
Programın açılışında konuşan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Çekin, “Milletçe muasır medeniyetler seviyesine erişme mücadelemizde bugüne kadar elde ettiğimiz başarılarda en büyük pay öğretmenlerimizindir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında ve dünyanın farklı ülkelerinde görev yapan öğretmenlerimizin, fakültemizde görev yapan öğretim üyelerimizin, öğretmen adayı öğrencilerimizin, eğitim-öğretim faaliyetlerimizin farklı aşamalarında bizlere katkı sağlayan tüm personel arkadaşlarımızın öğretmenler gününü kutluyorum.” dedi.

Resim-İş Öğretmenliği Anabilim Dalı akademisyenleri tarafından sergilenen Resim sergisinin gezilmesi ve Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı akademisyenleri ve öğrencileri tarafından gerçekleştirilen konserler dizisi ile devam eden etkinlik, programa emeği geçenlere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Şahin Yağlıoğlu tarafından verilen teşekkür belgelerinin takdimi ile son buldu.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9