Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Akreditasyon çalışmaları kapsamında yapılan öğretmenlik uygulaması dersi uygulama öğretmenleri toplantısının ikincisi, 27 Ekim 2022 tarihinde, Amasya Üniversitesi Rektörlüğü Konferans Salonu’nda saat 15.30’da yapılmıştır. Toplantı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın hep birlikte okunmasıyla başlamıştır.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Çekin, Akreditasyon Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Ersin Topçu ve Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Murat Kurt kürsüye davet edilmiştir. İlk olarak Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Çekin akreditasyon çalışmaları kapsamında yapılanlar ve gelinen nokta ile ilgili öğretmenleri bilgilendirmiştir. Sonrasında sözü devralan Doç. Dr. Murat Kurt özellikle son 1 yıl içerisinde akreditasyon kapsamında yapılan yoğun çalışmaları kısaca özetlemiştir. 

Öğretmenlere yapılan bu bilgilendirmelerin ardından, öğretmenlerin uygulama derslerine yönelik görüşleri, önerileri ve istekleri sorulmuştur. Doç. Dr. Ersin Topçu tarafından, sürekli iyileştirme için öğretmenlerin görüşlerinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha vurgulanmış, görüş ve önerilerin geliştirici özelliğine dikkat çekilmiştir. Katılımcıların önerileri alındıktan sonra olumlu dilek ve temenniler ile toplantı sonlandırılmıştır.

 

1

2

3

4