Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Akreditasyon Danışma Kurulu 2. Toplantısı Gerçekleştirildi

 

Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin Akreditasyon çalışmaları kapsamında oluşturduğu Akreditasyon Danışma Kurulunun ikinci toplantısı, Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman ELMACI, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel ÖKSÜZ, Fakülte personeli, İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü temsilcileri, okul müdürleri, Amasya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri, Amasya Belediyesi temsilcisi, dernek yöneticileri, esnaflar ve gazetecilerin katılımıyla Covid-19 tedbirleri alınarak 12.01.2022 tarihinde 10.00’da Amasya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi salonunda yapıldı.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman ELMACI açış konuşmasında üniversitenin akreditasyon sürecindeki adımlarından bahsederek uluslararası standartları yakalamanın önemli olduğunu ifade etti. Bu konuşmadan sonra Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel ÖKSÜZ söz alarak ise Akreditasyonun kapsamında fakülte olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek önümüzdeki dönem için planlamalardan söz etti. Bu süreçte dış paydaşların katkılarına değinerek iş birliğinin devam etmesi temennisinde bulundu.

Akreditasyon Danışma Kurulu adına söz alan üyeler, bu sürecin üniversitenin şehirle bütünleşmesindeki önemini vurgulayarak görüşlerini dile getirdiler. Akabinde akreditasyon faaliyetleri kapsamında dış paydaşların görüş ve önerilerinin önemine değinilerek bir sonraki toplantı tarihi belirlendi. Toplantının sona ermesiyle hep birlikte yemeğe geçildi.

Eğitim Fakültesi Akreditasyon Danışma Kurulu Toplantısı’nın gerçekleşmesinde emeği geçen Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Ersin TOPÇU, Dr. Öğr. Üyesi Kurtuluş ÖZLÜ ve Fakülte Sekreteri Yusuf MALO’ya teşekkür ederiz.

 

1_IMG_6426

2_IMG_6438

 

IMG_6498

IMG_6409 (1)

IMG_6459

IMG_6465

IMG_6530