Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin Akreditasyon çalışmaları kapsamında oluşturduğu Akreditasyon Danışma Kurulu’nun ilk toplantısı, Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman ELMACI, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel ÖKSÜZ, Fakülte personeli, İl ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü temsilcileri, okul müdürleri, Amasya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri, Amasya Belediyesi temsilcisi, dernek yöneticileri (Altı Nokta Körler Derneği, Amasya Selanik Muhacirleri Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesi), esnaflar ve gazetecilerin katılımıyla Covid-19 tedbirleri alınarak 01.07.2021 tarihinde 11.00’de Amasya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirildi.

Açış konuşmasını yapan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman ELMACI Akreditasyon sürecinin, üniversitenin uluslararası standartları yakalaması ve şehirle bütünleşebilmesi adına son derece önemli olduğunu ifade etti. Daha sonra söz alan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel ÖKSÜZ ise Akreditasyonun öneminden bahsettikten sonra bu sürecin karşılıklı iş birliğiyle yürütülmesinin, başta Amasya şehrine olmak üzere Üniversitemize, Fakültemize, dış paydaş olarak katılan değerli üyelerimize ve Fakültemizi tercih eden öğretmen adaylarına katkısının son derece fazla olacağını ifade etti. 

Kurul üyelerine Akreditasyon süreci ve üyesi oldukları danışma kurulunun görevleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Akreditasyon faaliyetleri kapsamında dış paydaşların görüş ve önerilerinin önemine değinilerek bir sonraki toplantı tarihi belirlendi. Akreditasyon Danışma Kurulu adına söz alan üyeler, bu sürecin üniversitenin şehirle bütünleşmesindeki önemini vurgulayarak eğitim faaliyetlerinde yeni gelişmelere vesile olacağını belirttiler. Üyelerin kendilerini tanıtmasının ardından toplantının sona ermesiyle hep birlikte yemeğe geçildi.

Eğitim Fakültesi Akreditasyon Danışma Kurulu Toplantısı’nın gerçekleşmesinde emeği geçen Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Ersin TOPÇU, Dr. Öğr. Üyesi Kurtuluş ÖZLÜ, Kalite Kurulu Üyesi Doç. Dr. Murat KURT ve Fakülte Sekreteri Yusuf MALO’ya teşekkür ederiz. 

IMG_4874

2 (1)

3 (2)

4 (1)

5 (1)

6

IMG_4995