Bilgi

Ing _2

İngiliz Dili Eğitimi Anabilim dalı 2012 yılında kurulmuştur. Bölümün temel amacı, ilköğretim okulları ve liseler ile üniversitelerin ilgili bölümlerinde görev yapacak başarılı İngilizce öğretmenleri yetiştirmektir. Bölüm öğretim elemanlarının araştırma ve ilgi alanları İngiliz dili eğitimi, dil edinimi, bilgisayar destekli İngilizce öğretimi, çeviri, dilbilim, uygulamalı dilbilim ve çok dillilik alanlarını kapsamaktadır. İlgi alanlarındaki bu çeşitlilik, Yabancı Diller Eğitimi Bölümü öğrencilerine farklı ama ilişkili disiplinlerden bilgi aktarabilmeyi ve böylece bu öğrencilerin dil eğitiminin gerektirdiği altyapıya sahip olmalarını sağlamaktadır.

Bölümümüzde öğrenciler, genellikle 20-30 kişilik gruplar halinde öğrenim görmektedirler. Derslerin içeriği öğretim elemanı ile öğrencinin sürekli iletişim içerisinde olmasını gerektirdiğinden, çok kalabalık sınıflarda veya amfilerde ders yapılmamaktadır. Sınıflarımızda en modern eğitim teknolojileri kullanılmaktadır.

İş Olanakları

Mezunlar, özel ilköğretim okulları, liseler ve üniversitelerin hazırlık bölümlerinde çalışabilmektedir. Çeviri, halkla ilişkiler, insan kaynakları ve bankacılık gibi farklı sektörlerde de iş imkanı mevcuttur.