Eğitim Fakültesi 2023-2024 Bahar Dönemi yapılacak olan TEK DERS sınavı 03.07.2024 Çarşamba günü yapılacaktır. Tek ders başvurusu yapacak öğrenciler Tek Ders Dilekçe Formunu doldurarak Eğitim Fakültesi Öğrenci İşlerine 01.07.2024 tarihi mesai bitimine kadar bırakmaları gerekmektedir.

Sınav saati, yerleri ve öğrenci listeleri 02.07.2024 tarihi içerisinde Eğitim Fakültesi web sayfasında duyurular kısmında ilan edilecektir.

Not: Amasya Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği Madde 8/4 e göre;

(4) Mezuniyet için öngörülen derslerin biri dışında tümünden başarılı olup, tek dersi kalan öğrenciler dersin devam koşulunu yerine getirdikleri bu ders için ilgili birim yönetim kurulu kararıyla, beş iş günü içerisinde tek ders mezuniyet sınavına alınırlar. Bu sınavda 100 üzerinden 60 ve üzeri puan alanlar dönem içi değerlendirme puanına bakılmadan başarılı sayılır. Tek ders mezuniyet sınavı, bütünleme sınavlarından sonra açılır. Tek dersi kalan öğrenciler, stajlarını yapmamış olsalar dahi tek ders mezuniyet sınavı hakkından yararlanırlar. Tek ders mezuniyet sınavından başarısız olması durumunda öğrenci isteği halinde ders kaydı yapmadan her dönem sonunda tek ders sınavına girebilir.

 

Tek Ders Başvuru Formu İçin TIKLAYINIZ.