Akrdnskrulu1

 

Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Akreditasyon Danışma Kurulu toplantısının dördüncüsü Milli Hakimiyet Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıya, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil Apaydın, Prof. Dr. Ayşe Şahin Yağlıoğlu, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Çekin, Genel Sekreter Duran Çuhadar, Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Türkmen, İl Milli Eğitime bağlı kurum ve okul müdürleri, Amasya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Amasya Belediyesi, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra akademik ve idari personel katıldı.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, “Eğitim Fakültesi Akreditasyon Danışma Kurulu dördüncü toplantısında, fakültemizin altı programının akreditasyon sürecini başarı ile tamamladığının haberini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu başarıda siz paydaşlarımızın da çok katkısı var, katkılarınıza teşekkür ediyorum. Akreditasyon ne işe yarayacak? Akreditasyon üniversitelerin kalite anlamında belli bir mesafe kat ettiği anlamına geliyor. Önümüzdeki üç beş sene içerisinde üniversite sınavına girecek öğrenciler tercih rehberinde hangi programların akretide olduğu görebilecekler. Ne kadar çok programımız akredite olursa o kadar tanınırlığımız artacak, adayların tercihi yükselecek. Dekanımıza, akademisyen arkadaşlarıma ve sizlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Çekin ise, "Eğitim Fakültesi ve Danışma Kurulu üyelerinin belirli aralıklarla bir araya gelmesi ve buradan yeni fikir ve önerilerin ortaya çıkmasını önemsiyoruz. Bugün, Eğitim Fakültesi Akreditasyon Danışma Kurulunun dördüncü toplantısında bir araya geldik. Fakültemizin; Fen Bilgisi Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği programları akredite edildi. Eğitim Fakültemizin akreditasyon süreci altı programda birden tamamlanmış oldu. Bu başarının elde edilmesine önemli katkılar sağlayan başta Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Elmacı, üniversitemiz yönetimi ve siz değerli paydaşlarımıza teşekkür ederim. Bu süreçte görev alan, emek harcayan tüm ekip arkadaşlarımı da gönülden kutluyorum. Bildiğiniz gibi Fakültemizin kütüphane, spor salonu, bilgisayar laboratuvarı gibi sosyal yaşam alanları hizmetinizde. Yabancı uyruklu öğrencilere Türkçe öğretmeye devam ediyoruz. Katkı ve katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Toplantı, akreditasyon sürecine katkı sağlayan katılımcılara teşekkür belgelerinin verilmesi ile sona erdi.

 

Akrdnskrulu2

Akrdnskrulu3

Akrdnskrulu4

Akrdnskrulu5