Fakültemiz Öğretim Üyesi Önder İDİL ve Proje Ekibinin TEKNOFEST 2021’deki Başarısı

Fakültemiz öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Önder İDİL’in danışmanlığında Arş. Gör. Umut ÇELİKOĞLU, Arş. Gör. Emine ÇELİKOĞLU ve Yüksek Lisans Öğrencisi Canfide Merve YEMİŞ’ten oluşan takım “Spirulina Sp. İçeren Fibroin Hidrojellerin Tasarlanması” başlıklı proje ile TEKNOFEST 2021 Byoteknoloji İnovasyon Yarışması Proje Kategorisi Üniversite seviyesinde finale kalma başarısı göstermiştir. Proje diyabet yaraları, dolaşım bozukluğuna bağlı yaralar, varis ve uzun süre yatan hastalarda yatmaya bağlı (bası) yaraların tedavisinde yeni bir yaklaşım getirmesi açısından jüri dikkat çekici projeler arasında değerlendirilmiştir.

Diğer yandan Yüksek Lisans Öğrencisi Canfide Merve Yemiş’in Dr. Öğr. Üyesi Önder İdil danışmanlığında hazırlamış olduğu “Spirulina Sp. İçeren Fibroin Hidrojellerin Tasarlanması” başlıklı proje TÜBİTAK tarafından 2210-C Öncelikli Alanlara Yönelik Yurt İçi Yüksek Lisans Burs Programı tarafından desteklenmeye layık görülmüştür.

Fakülte dekanımız Prof. Dr. Yücel ÖKSÜZ, kıymetli hocamız Dr. Öğr. Üyesi Önder İDİL nezdinde proje ekibinde yer alan Arş. Gör. Umut ÇELİKOĞLU, Arş. Gör. Emine ÇELİKOĞLU, Canfide Merve YEMİŞ’i tebrik ederek aynı başarının final aşamasında da gösterileceğinden emin olduğunu dile getirmiştir.

Ayrıca Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, proje ekibinde yer alan hocamız ve araştırmacıları tebrik ederek  “Üniversite takımlarımız pandemiye rağmen TEKNOFEST 2021 yarışmalarına katılarak finallere kalmayı başardılar. TEKNOFEST’te finale kalan projelerin akademik danışmanlarını ve takım üyelerini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Finalde de başarılar diliyorum. Çalışan, üreten, üniversitemize değer kazandıran tüm öğrencilerimizi ve akademisyenlerimizi her zaman desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Ailesi olarak kıymetli hocamızı ve proje ekibini tebrik eder, final aşamasında başarılar dileriz.

 

Whats App Image 2021-08-04 At 13.52.13

Önder Idil