Hayata Köprü: İngilizce Öğretmenliği Bölümü Lisans ve Mezun Öğrenciler ile Lise Öğrencilerinin Buluşması Gerçekleşti

 

Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesinde "Hayata Köprü: İngilizce Öğretmenliği Bölümü Lisans ve Mezun Öğrenciler ile Lise Öğrencilerinin Buluşması" adlı etkinlik gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen etkinliğe Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Apaydın, Eğitim Fakültesi Dekanı Yücel Öksüz, Genel Sekreter Duran Çuhadar ile Amasya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü öğrencileri, mezun öğrenciler, Amasya Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı merkez okullardan 12 Haziran Anadolu Lisesi, Amasya Lisesi, Bahçeleriçi Anadolu Lisesi ve Alptekin Anadolu Lisesi dil bölümü öğrencileri ve öğretmenleri katıldı.

Program; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’nın konuşmaları ile başladı. Açılış konuşmasında Prof. Dr. Süleyman Elmacı üç kuşağın buluşması niteliğinde olan böyle bir etkinliğin önemine vurgu yaparak üniversitemiz için paydaş paylaşımlarının önemini belirterek programın düzenlenmesinde emeği geçen Amasya Üniversite Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümüne teşekkürlerini iletti.

Programın akışı, Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Bölümü öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Ayfer Su Bergil, Doç. Dr. Melike Baş, Dr. Öğr. Üyesi Hayriye Avara ve Dr. Öğr. Üyesi Gamze Erdem Coşgun’un kendileri hakkında bilgi vermeleri; lisans öğrencilerinden 1. Sınıf Öğrencisi Hasan Şendil, 2. Sınıf Öğrencisi Fatma Nur Aydemir, 3. Sınıf Öğrencisi Aysima Lale Aktaş ve 4. Sınıf Öğrencisi Yiğithan Aydoğan’ın kısa bölüm ve ders tanıtımları, Erasmus hareketliliğinden faydalanan ve faydalanacak olan lisans öğrencilerinden Yağmur Özdemir, Beste Tura, Merve Alkan, Selin Zeynep Buğa, Selin Çolak, Semanur Sevimli’nin tecrübeleri ve bilgilendirmeleri, sonrasında ise bölüm mezunlarından İngilizce Öğretmeni Hakan Eray Başıaçık ve İngilizce Öğretmeni İsmail Emre Çetin’in tecrübelerini aktardıkları konuşmaları ile MEB’e bağlı Türkiye’nin farklı yerlerinde görev yapan İngilizce Öğretmeni Aliye Nazlıhan Tatlıgil, İngilizce Öğretmeni Muratcan Irmak ve son olarak İngilizce Öğretmeni Refik Eren Uysal’ın tecrübelerini paylaştıkları video çekimleri ile devam etti.

Program, Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği kapılarının tüm paydaşlara açık olduğunun vurgusu yapılarak gelecek buluşmalarda ve çalışmalarda yine ve yeniden birlikte olmayı umut eden ifadelerle sonlandırıldı.

İkram sonrası ziyaretçilere Milli Hakimiyet Yerleşkesi gezdirildi.

 

Amasya Üniversitesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü